V petek, 25. maja 2018, je potekal že 12. tradicionalni prestranški tek.

Letos je bil za vrtčevske otroke prvič organiziran v dopoldanskem času, udeležili pa so se ga vsi otroci iz skupin Škratki, Mravljice in Ježki. Otroci so v pravem športnem duhu navdušeno spodbujali ostale tekmovalce. Šolarji so se v teku in vzdržljivosti pomerili popoldan – prestranškega teka se je udeležilo 50 osnovnošolcev. Tekmovali so po dva razreda skupaj, dečki in deklice ločeno, tekli pa so v treh različnih kategorijah. Učenci 1. in 2. razreda so morali preteči 350 m, učenci 3. in 4. ter 5. in 6. razreda so morali premagati razdaljo 700 m, učenci 7., 8. in 9. razreda pa so se pomerili na 1050 m. Da je bilo vzdušje pravo, so z navijanjem poskrbeli otroci podaljšanega bivanja ter nekateri starši nastopajočih. Ob koncu je vse udeležence čakalo sladko presenečenje, najboljše tri v vsaki kategoriji pa spominsko priznanje.

 

Katarina Abram

(Skupno 89 obiskov, 1 današnjih obiskov)