05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Opazovanje ptic v okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava

Tudi v letošnjem letu je naša šola vključena v projekt Turizmu pomaga lastna glava. V okviru le –tega smo se podrobneje posvetili opazovanju ptic , ki se zadržujejo v KS Štivan, ob potoku Strženu in reki Pivki. Zaradi obilice hrane in Postojnskih vrat se pri svojih selitvah tu ustavi veliko različnih vrst ptic. Učenci, učiteljice mentorice ter zunanji mentor orintolog Slavko Polak smo se v četrtek, 14.3.2019,  peš napotili od OŠ Prestranek, preko gozdička do Šivana. Opremljeni z daljnogledi in celo teleskopom smo kmalu opazili prve ptice. G. Slavko nas je poučil kako naj beležimo opažanja, nas opozoril na oglašanje in obnašanje ptic ter seveda poimenoval ptice, ki smo jih na svoji poti opazili. Večkrat nas je opozoril tudi na različno oblikovana gnezda, ki so bila dobro vidna na še neolistanih drevesih. V prijetnem popoldnevu smo se marsikaj naučili o opazovanju ptic ter o samih pticah.

Alenka Slavec Geržina

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 43 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost