05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Igrišče za gledališče

V okviru projekta Igrišče za gledališče 2.0 smo na OŠ Prestranek izvedli zanimiv kulturni dan, kjer smo dva mentorja – Marko Bulc – Mare (režiser, igralec …) in Sebastjan Starič (koreograf, plesalec …) ter dve učiteljici (Urška Tušar in Ana Kaluža) – pripeljali učence k razmišljanju, kako se lahko prepletata šport in umetnost.

Ustvarjali smo v dveh popolnoma različnih prostorih pod različnim vodenjem vsakega od umetnikov. Učenci so pokazali veliko mero ustvarjalnosti, povezovanja, sodelovanja in štiri ekipe so ustvarile svoj, popolnoma nov, šport z elementi umetnosti.

Po prikazu vseh iger v telovadnici  so učenci posamične igre tudi odigrali in bili nad tem naravnost navdušeni. Užitek je bilo opazovati izvedbo vseh štirih originalnih iger in vsi smo bili mnenja, da so tovrstne oblike pouka izpeljane premalokrat.

Tako učenci kot učiteljici si želimo še več oblik pouka, ki odstopajo od običajnih dni v šoli.

 

Ana Kaluža

Galerijo si lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 91 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost