05-7542512 Osnovna šola Prestranek, Ulica 25. maja 14 a
 

Festival filmskih animacij Microsoft PowerPoint Wars

OŠ Vižmarje Brod je letos pripravila že 11. festival filmskih animacij Microsoft PowerPoint Wars, katerega cilj je spodbujanje ustvarjalnosti učencev ter uvajanje novih metod dela pri računalništvu. Na vabilo k sodelovanju smo se odzvali tudi mi in na državno tekmovanje, ki je bilo 24. 4. 2014, poslali dve filmski animaciji.

 

Sodelujoči učenci so bili glede na starost razvrščeni v tri kategorije. Učenci OŠ Prestranek so pod mentorstvom učiteljic Urške Tušar in Mojce Kristan tekmovali v drugi kategoriji, in sicer med učenci in učenkami od petega do sedmega razreda. Učenci so morali najprej izdelati filmsko predlogo oziroma scenarij v urejevalniku besedil MS Word, nato po so svoje računalniško znanje, ustvarjalnost in kreativnost izkazali še pri  izdelavi PowerPoint animacij. Animacijo z naslovom Hiša strahov sta ustvarila Jaka Nabergoj in Taša Ćirić, animacijo z naslovom Diana pa sta naredili Aleksandra Nunić in Nina Mislej. Na tekmovanju je zmagala animacija gostujoče šole.

Animacije z OŠ Prestranek si lahko ogledate na spodnjih povezavah:

 DIANA

 HIŠA STRAHOV

Celotne rezultate tekmovanja najdete na tej povezavi:

http://www.osbrod.si/docs/ppwars/docs/ppwars.htm

(Skupno 226 obiskov, 1 današnjih obiskov)
 
 

Več prispevkov iz Novice-šola

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost