OŠ Vižmarje Brod je letos pripravila že 11. festival filmskih animacij Microsoft PowerPoint Wars, katerega cilj je spodbujanje ustvarjalnosti učencev ter uvajanje novih metod dela pri računalništvu. Na vabilo k sodelovanju smo se odzvali tudi mi in na državno tekmovanje, ki je bilo 24. 4. 2014, poslali dve filmski animaciji.

 

Sodelujoči učenci so bili glede na starost razvrščeni v tri kategorije. Učenci OŠ Prestranek so pod mentorstvom učiteljic Urške Tušar in Mojce Kristan tekmovali v drugi kategoriji, in sicer med učenci in učenkami od petega do sedmega razreda. Učenci so morali najprej izdelati filmsko predlogo oziroma scenarij v urejevalniku besedil MS Word, nato po so svoje računalniško znanje, ustvarjalnost in kreativnost izkazali še pri  izdelavi PowerPoint animacij. Animacijo z naslovom Hiša strahov sta ustvarila Jaka Nabergoj in Taša Ćirić, animacijo z naslovom Diana pa sta naredili Aleksandra Nunić in Nina Mislej. Na tekmovanju je zmagala animacija gostujoče šole.

Animacije z OŠ Prestranek si lahko ogledate na spodnjih povezavah:

 DIANA

 HIŠA STRAHOV

Celotne rezultate tekmovanja najdete na tej povezavi:

http://www.osbrod.si/docs/ppwars/docs/ppwars.htm

(Skupno 234 obiskov, 1 današnjih obiskov)