V petek, 16.5.2014, je učence malo pred glavnim odmorom presenetil alarm. Po navodilih učiteljic so zapustili učilnice in se iz šole odpravili po najbližji varni poti ter se napotili na nogometno igrišče, kjer imamo evakuacijsko mesto.

Tja so se umaknili tudi otroci iz vrtca s svojimi vzgojiteljicami ter ostali delavci šole. S klicem na 112 smo zaprosili za posredovanje gasilcev, saj smo ugotovili, da je prišlo do požara v šolski kotlovnici.

Že čez nekaj trenutkov so se na prizorišče požara pripeljali gasilci PGD Slavina, ki so takoj pričeli s pripravljanjem na vstop v zadimljeno kotlovnico, kjer so našli nezavestnega moškega s poškodovano nogo. Ponesrečenca so prenesli in ga pravilno oskrbeli, požar pa pogasili.

Vodja gasilske enote je vsem zbranim na igrišču dovolil, da se vrnejo nazaj v šolske prostore, saj je bila vaja uspešno zaključena.

Namen vaje je bil predstaviti učencem in zaposlenim kako ravnati v primeru požara in kakšen je potek reševanja iz šole.

Kasneje so si najmlajši učenci ogledali gasilski vozili ter spoznali nekatere gasilske pripomočke in jih tudi preizkusili.

Mojca Štembergar

FOTOGALERIJA

(Skupno 27 obiskov, 1 današnjih obiskov)