Na četrtkov večer, 22. 5. 2014, smo se učenci in učitelji  OŠ Prestranek in OŠ Košana odpravili na izlet v Nemčijo. Vozili smo se celo noč, na kar smo okrog devetih zjutraj prispeli v Rust pred Evropa Park.

Tam smo se lahko zabavali na kar 57-ih različnih atrakcijah. Park je razdeljen na različne evropske države, tako da smo ob zabavi spoznavali tudi značilnosti posameznih držav. Okrog šestih zvečer smo sedli na avtobus in se utrujeni odpeljali do hotela Lowen v Sankt Marganu. Naslednji dan smo se ob devetih zjutraj spet odpravili na pot. Potovali smo po Schwarzwaldu. Ogledali smo si  izvir Donave in značilna nemška mesteca. Popoldne smo imeli kosilo v Friedrichshafnu, na poti do tja smo imeli tudi lep pogled na Bodensko jezero. Obiskali smo tudi manjši trgovski center. Popoldne smo prispeli do Liechtensteina. Liechtenstein je žepna državica med Avstrijo in Švico. Zanimiva je po svoji majhnosti pa tudi po tem, da je kneževina. V državi govorijo nemško, njeno glavno mesto pa je Vaduz. Sprehodili smo se po središču mesta in na poti videli veliko različnih in zanimivih kipov in stavb. Zvečer smo imeli še postanek v Mc Donaldsu, kjer smo se okrepčali s hamburgerji in kokakolo. In že je bila pred nami dolga vožnja domov. Kljub utrujenosti nas večina učencev ni zaspala in smo si na poti drug drugemu krajšali čas. Na Prestranek smo prispeli malo pred četrto uro zjutraj. Izlet se je najverjetneje večini učencev zdel super saj smo obiskali enega največjih zabaviščnih parkov v Evropi in se peljali kar skozi pet držav, imeli pa smo tudi odlično spremstvo in vodstvo učiteljev in učiteljic  OŠ Prestranek in OŠ Košana.

Učenka: Marina Kretič

Učiteljica: Andreja Geržina

 

(Skupno 97 obiskov, 1 današnjih obiskov)