V ponedeljek, 12. maja,  smo se z izbirnim predmetom Raziskovanje organizmov v domači okolici odpravili na ogled Muzeja presihajočih jezer v Slovenski vasi.

Kar sedemnjast presihajočih jezer je v naši Pivški kotlini in mi smo si za začetek našega dela ogledali Petelinjsko jezero, ki pa ga na žalost ni bilo. Tako da smo videli le mejo, do kje je v začetku pomladi segalo.Vodička nas je popeljala po prostorih muzeja in nam povedala veliko o rekah, jezerih in življenju ob njih. Spoznali smo pestrost rastlinskih in živalskih vrst v Pivški kotlini in tudi zanimivo zgodbo o tem, kako je Petelinjsko jezero dobilo ime. Preden smo odšli, smo si ogledali multimedijsko predstavitev in  odtise stopinj različnih živali.Bilo je zelo zanimivo in poučno, hkrati pa tudi zabavno.

Učenka:   Ayla Smajić

Učiteljica:  Andreja Geržina

(Skupno 68 obiskov, 1 današnjih obiskov)