V tednu mobilnosti so v petek, 18. 9. 2015, otroci vrtca iz skupin Škratki, Mravljice in Ježki odšli na krajši sprehod v okolici vrtca in šole.

Pot nas je vodila mimo »stare šole« čez cesto na avtobusno postajališče, nato pa po ulici navzdol do ceste, ki vodi k našemu vrtcu. Med potjo so otroci spoznavali promet in nekatere prometne znake. Zvedeli so, kako se je treba obnašati v prometu in še posebej na poti v vrtec. Osvojeno znanje so tudi preizkusili v praksi, saj so nekajkrat tudi varno prečkali cesto na prehodu za pešce. Po povratku so na ploščadi pred vrtcem s skiroji in tricikli urili svoje spretnosti. Najlepše je, kadar imaš priložnost, da v vrtec prideš peš. Upajmo, da bo takih priložnosti čim več.

Nadja Novak