V letošnjem šolskem letu bomo na šoli izpeljali projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in šolah.

Učence in zaposlene bomo spodbujali, da bodo v šolo prihajali na različne trajnostne načine: peš, s skiroji, s kolesom, s šolskim avtobusom, z deljenim prevozom … Analizirali bomo potovalne navade učencev preko celega šolskega leta. Izvedli bomo različne igre, učne ure in dejavnosti posvečene trajnostni mobilnosti. Spodbujali bomo razmišljanje, izobraževanje in aktivnosti v smeri trajnostne mobilnostiCilj aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi je sprememba potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šole, zmanjševanje okoljskih obremenitev, spodbujanje gibanja otrok, krepitev zdravja, povečanje prihodov v šolo na trajnosten način glede na izhodiščno vrednost.

Projekt z raznimi aktivnostmi se bo izvajal od 10. 5. do 14. 5. 2021

(Skupno 81 obiskov, 1 današnjih obiskov)