Prvi dan pomladi je tudi svetovni dan poezije.

Lani smo na naši šoli imeli za dan poezije pesniški natečaj, letos smo ga obeležili z interpretacijo pesmi priznanih pesnikov in pesnic. Učenci so v vseh razredih en teden pred praznikom izvedli izbirni nastop recitatorjev. Nastop izbranih učencev naj bi bil na dan poezije, 21 marca.

Zaradi velikega števila okužb smo nastop preložili na petek, 8. 4. 2022. Prireditev smo izvedli v dveh terminih, nastop za učence od 5. do 9. razreda in nastop za eno vrtčevsko skupino ter učence od 2. do 4. razreda.

Prireditev so povezovali štirje učenci 8. razreda. Čisto na začetku so se predstavili vrtčevski otroci. Nato se je na odru predstavilo 36 učencev s poezijo slovenskih avtorjev. Poslušali smo poezijo za otroke in odrasle, starejših in sodobnih avtorjev, pesmi s hudomušno ali resno tematiko, dolge in kratke pesmi, recitacije in deklamacije. Prav vsi nastopajoči so bili nagrajeni s priložnostnimi darilci in seveda z dolgim in glasnim aplavzom gledalcev.

 

Zmagovalca nismo razglasili. Zmagovalci smo bili vsi, ki smo ob poeziji začutili tisto najlepše v sebi.

Liljana Bole

Fotografiral je učenec 9. razreda Benjamin Solomun.

 

(Skupno 437 obiskov, 1 današnjih obiskov)